Menu Zamknij

Jak znaleźć dobrego kamerzystę do filmowania ślubu ?

Ślub to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życia każdego z nas. Choć przygotowujemy się do niego miesiącami, sama uroczystość szybko mija. Niezwykle ważne, zatem aby uwiecznić te ulotne chwile, tak by móc do nich wracać nie tylko świeżo po uroczystości, ale i po kilkudziesięciu latach. Dalego tak ważne jest wynajęcie dobrego kamerzysty, który w sposób profesjonalny uchwyci wszystkie magiczne momenty, a przy okazji nie zanudzi oglądających zbyt długimi i niepotrzebnymi scenami.  Jak znaleźć dobrego kamerzystę do filmowania ślubu?

Sprawdźmy opinie

Najczęściej kamerzystę na ślub wybiera się z polecenia znajomych i rodziny. Zadowolenie osób, które już otrzymały materiał filmowy ze swojego ślubu to najlepsza rekomendacja każdego profesjonalisty. Pamiętajmy jednak, że opinie zawsze są subiektywne, a gusta i oczekiwania bardzo różne. Najlepiej, zatem wypożyczyć film od znajomych i samemu obejrzeć relację ze ślubu. Dobrym pomysłem jest poszukanie w internecie opinii na temat kamerzystów z okolicy lub z całej Polski. Wielu profesjonalnych kamerzystów załącza na swojej stronie swoje przykładowe  realizacje. Mimo to pamiętajmy, aby zbytnio się tym nie sugerować – są to filmy wybrane specjalnie, aby przyciągały naszą uwagę i zachęcały do skorzystania z usług konkretnej osoby. Dlatego też, gdy już zdecydujemy się na wstępną rozmowę, poprośmy o inne realizacje, które bez problemu powinny zostać nam udostępnione.

Rozmawiajmy na spotkaniu

Warto umówić się na rozmowę z kilkoma kamerzystami. Podczas niej jasno określmy swoje oczekiwania. Pytajmy również o możliwość zrealizowania naszych pomysłów oraz propozycję kamerzysty, który może nam zaproponować ciekawe rozwiązania, biorąc pod uwagę najnowsze trendy w filmowaniu ślubów. Zwrócicie uwagę, czy kamerzysta słucha waszych sugestii oraz jaki ma do nich stosunek. Jeśli od razu rezygnuje z waszych pomysłów i nie tłumaczy dlaczego, oznacza to, że nie będzie najlepszym wyborem. Profesjonalny kamerzysta powinien być otwarty na sugestie i szczery – jeśli coś uważa za niepotrzebne, banalne lub niemożliwe do realizacji, powinien komunikowować się z wami w sposób jasny i konkretny oraz merytorycznie wyjaśnić swoje opinie.  Jeśli od razu poczujecie z nim więź, istnieje spora szansa, że praca z  nim będzie przebiegała korzystnie dla obu stron.

Poznajmy najnowsze trendy

Jeszcze kilka lat temu film ślubny kojarzyły się z długim, kilkugodzinnym materiałem często zawierającym mało interesujące, a wręcz niepotrzebne sceny. Nie dziwił więc fakt, że poza obejrzeniem go kilka dni po uroczystości w gronie rodziny, szybko odchodził w zapomnienie. Obecnie największą popularnością cieszą się krótsze filmy, skracane do około godziny. Profesjonalny kamerzysta jest w stanie  tak połączyć sceny z posiadanego materiału, aby uchwycić te najważniejsze i najciekawsze, co przekłada się na większe zainteresowanie filmem i  brak monotonii. Równie popularne stają również kilkunastominutowe teledyski ślubne, które są krótkim, ale interesującym reportażem ślubnym, który bez problemu można przesłać za pomocą poczty elektronicznej lub social mediów. Ciekawą formą jest kamerowanie momentów ślubu za pomocą ujęć z drona – sceny plenerowe widoczne są wówczas z lotu ptaka. Takich perspektywa nie jest jeszcze spotykana na co dzień, dlatego tworzy niesamowite efekty i stanowi miłą alternatywę dla tradycyjnego sposobu kamerownia. Można również pokusić się o realizację filmu 3D. Ten jednak będzie wymagał odpowiedniego sprzętu nie tylko od kamerzysty, ale i naszego odtwarzacza  Blu-ray oraz okularów trójwymiarowych. Jakie rozwiązania idealnie nadadzą się do stylistyki ślubu, waszych oczekiwań i budżetu podpowie kamerzysta ślubny Piotrków Trybunalski.

Podpiszmy umowę

Jeśli już zdecydujemy się na usługi konkretnego kamerzysty, koniecznie podpiszmy umowę. Określmy w niej dokładną stawkę za całość usługi oraz kwotę zaliczki, ilość godzin i datę/daty pracy kamerzysty oraz zadośćuczynienie w przypadku  niewywiązania się z umowy. Jeśli kamerzysta spojrzy na ten pomysł niechętnym wzrokiem, koniecznie wybierzmy innego. Może bowiem zdarzyć się, że nieoczekiwanie kamerzysta odwoła swoje usługi w ostatniej chwili i zostaniemy na własnym ślubie bez operatora kamery. W takim przypadku szybkie znalezienie zastępstwa jest niemal niemożliwe, my zaś bezpowrotnie utracimy możliwość profesjonalnego zarejestrowania tego najważniejszego dnia w życiu.