Menu Zamknij

kamerzysta ślubny Piotrków

Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w dorosłym życiu. Każdej parze młodej zależy na tym, aby w tym dniu wszystko było idealne i nie wydarzyły się żadne nieprzewidziane sytuacje, które mogłyby zaburzyć radość z zawarcia związku małżeńskiego.

Wybory przed, którymi stają nie zawsze są proste. Jak dokonać selekcji i znaleźć najlepszego z możliwych realizatora usług, gdy na rynku jest ich całe mnóstwo i każdy chce się sprzedać?

Stając przed wyborem kamerzysty przyszli państwo młodzi muszą się mierzyć właśnie z takimi dylematami. Film, czy też teledysk ślubny to pamiątka na całe życie i ma przypominać jedynie piękne momenty z tego dnia. Dlatego dobry kamerzysta to podstawa !

Poszukiwany jest kamerzysta ślubny Piotrków? Zobaczcie, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kandydata.

Portfolio – Najważniejsze

Każdy doświadczony kamerzysta  powinien dysponować poprzednio wykonanymi przez siebie materiałami filmowymi i udostępnić je do wglądu swoim potencjalnym klientom, aby mogli ocenić jak wygląda jego doświadczenie, praca z kamerą, kolor, dźwięk, stabilność ekranu, sprzęt, cena za usługę i najważniejsze wrażenia ogólne. Czyli czy film podoba się. WAM.

Stabilność ekranu

Pewnie niejeden raz widzieliście filmy, w którym podczas tańca obraz podskakuje razem z bawiącymi się? No właśnie. Bardzo denerwujące uczucie. Dobry kamerzysta nigdy w życiu nie dopuści do tego, aby coś takiego wydarzyło się w realizowanym przez siebie materiale. Wykorzysta on z pewnością statyw, który pomoże mu na zachowanie stabilnego ekranu przez cały czas trwania uroczystości.

Kolor

Najładniejsze filmy i teledyski ślubne powinny mieć żywe i nasycone barwy.

Dźwięk

Oglądaliście może w swoim życiu reportaże ślubne i nie zrozumieliście ani słowa z kazania na ślubie lub przysięgi? Zdarza się, ale nie profesjonalistom. Kościół zwłaszcza ten o dużej powierzchni to wyzwanie dla każdego kamerzysty. Wrażenie pogłosu może zniszczyć wszystko. Dlatego operator powinien być wyposażony w dodatkowy mikrofon, który wspomoże ten, w który wyposażona jest kamera.

Oświetlenie

Miesiące wakacyjne to najczęściej wybierane przez młodych terminy na śluby i wesele. Słońce świeci przez długie godziny, co dla gości jest z pewnością dużym plusem. Niestety dla kamerzystów może stanowić kolejne wyzwanie. Na twarzy filmowanych ludzi mogą powstać tak zwane wypalenia, czyli jasne plamy. Przez to postać staje się niewidoczna.

Cena

W społeczeństwie panuje przekonanie, że im wyższa cena tym lepsza usługa. Tylko, że nie zawsze to sprawdza się w rzeczywistości. Niektórzy sztucznie zawyżają cenę, aby wyglądało to profesjonalnie. Trzeba uważać, żeby nie natknąć się na takie “oferty”. Zbyt niskie wynagrodzenie, które będzie życzył sobie kamerzysta również powinno budzić nasz niepokój. Zazwyczaj takie materiały będą po prostu marnej jakości. Natomiast w przypadku kryterium cenowego wszystko tak naprawdę uzależnione jest od budżetu, którym dysponuje para młoda. Dobry kamerzysta, który swoją pracę wykonuje solidnie i dobrze będzie chciał otrzymać za to sprawiedliwe wynagrodzenie.

Sprzęt

Powinien wspomagać umiejętności kamerzysty, bo to one są najważniejsze w tym zawodzie. Dzisiejszym standardem jest kamera obsługująca wysokiej jakości rozdzielczość w technologii HD. Oprócz kamery profesjonalista powinien być wyposażony również w statyw, odpowiednie oświetlenie oraz mikrofon.

Umowa

Jeżeli chcecie mieć pewność, że zamówiony przez was kamerzysta nie oszuka  was w ostatniej chwili znajdując sobie lepiej płatne zlecenie warto zawszeć umowę, w której zostaną zawarte wszystkie warunki. To dobry zwyczaj i nie rezygnujcie z niego.

Niech dzień waszego ślubu będzie piękny a dobrze zrealizowany materiał filmowy towarzyszy wam przez całe wasze wspólne życie.